Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu WCAG
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Informacje ogólne Neurochirurgia

Główną ideą uruchomienia Oddziału Neurochirurgii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Opolu była realizacja kolejnego etapu w rozwoju nowoczesnego Centrum Wczesnego Leczenia Chorób Naczyniowych i Onkologicznych Ośrodkowego Układu Nerwowego. 

Powstanie Oddziału było możliwe dzięki wieloletnim staraniom Zarządu Szpitala, wsparciu polityków wszystkich opcji, Dyrekcji opolskiego NFZ-u oraz zaangażowaniu grupy neurochirurgów opolskich, która mimo przeszkód i ciągłych opóźnień, do końca wierzyła w sukces tego projektu. Inwestując w jego organizację swoją wiedzę, doświadczenie i wolny czas, udało się w końcu osiągnąć cel. 

Opolska neurochirurgia, która na mapie Polski stała się na przestrzeni ostatnich 25 lat marką otrzymuje tym sposobem nowe instrumenty, tak aby dalej służyć Państwu na najwyższym poziomie i oferować rozwiązania terapeutyczne na światowym poziomie.

 

Oddział składa się z 12 miejsc ogólnych oraz 5 łóżkowego pododdziału intensywnej opieki neuroanestezjorogicznej z 24h dyżurem anestezjologicznym.

Dysponujemy nowoczesną salą operacyjną wyposażoną między innymi w najnowocześniejszy mikroskop operacyjny Zeiss Kinevo, neuronawigację Medtronic Stealthstation S7, ramię-C Ziehmm Solo, stół operacyjny Shultz Diamond z blatem karbonowym, czy aspirator ultrasoniczny Cusa Integra.

 

Dzięki ogromnemu doświadczeniu i doskonałemu wyposażeniu i świetnej współpracy z Oddziałami Neurologi oraz Opolskim Centrum Onkologii jesteśmy w stanie zaoferować państwu kompleksowe leczenie w zakresie neurochirurgii OUN i kręgosłupa z naciskiem na:

 

- neuroonkologię - pełen zakres zabiegów w zakresie mózgu i rdzenia kręgowego z możliwością przeprowadzenia zabiegów w obszarach elokwentnych z wybudzeniem, neuromonitoringiem i zastosowaniem kwasu 5-aminolewulinowego

- mikrochirurgiczne leczenie chorób naczyniowych OUN - klipsowanie tętniaków, operacje zniekształceń naczyniowych mózgu (również z  wybudzeniem) i rdzenia kręgowego

- onkologię kręgosłupa z użyciem najnowocześniejszych implantów z włókna węglowego usprawniających dalsze leczenie onkologiczne

- onkologię nerwów obwodowych